Onze laatste vakantie met Rick was in 2018, de zomer net voor Wim ziek werd. Onze trip naar Schotland kon vanwege Wims heupklachten niet doorgaan, dus werd het de Rijn en zochten we de plekken op waar we vroeger als gezin veel tijd doorbrachten. Op de terugweg maakten we een tussenstop in de buurt van Groesbeek waar Rick 3 jaar op internaat Werkenrode zijn opleiding kreeg. En dit geeft even een beeld van hoe dat er met ons drieën aan toeging. Je ziet het, mijn mening werd niet gevraagd, maar wat zou ik graag zo’n tripje met die beiden nog eens overdoen-
Rick zijn tentje heeft de regen gisteravond goed doorstaan. Nu zitten we gezellig samen aan brood en koffie. De tv staat weer op Wims favoriete programma: dokter Pol. Terwijl we ons brood naar binnen schuiven komen de vreselijkste beelden voorbij. Ik protesteer wanneer er achtereenvolgens een er uit liggende baarmoeder teruggeduwd wordt en meteen erna een castratie van een ezel getoond wordt. En Rick? Die komt niet weer bij van onze discussies. De caravan schudt er van. Ach, ik kijk maar even een andere kant op. Even later komt er een programma voorbij over boeken. Wim weet niet hoe gauw hij door moet scrollen. ‘Daar kan ik niet naar kijken’, beslist hij.
Tja…. ik moet wat doorstaan met die mannen van mij. Straks gaan we er weer op uit. Het Bevrijdingsmuseum staat op het programma.
