Met de VUT- Northumbria

Om kwart over 5 zal er ook een Eveningsong zijn. Ik heb daar het idee bij van samen zingen van Engelse hymnen. Zullen we? Om 5 uur zijn we terug. Wim moet hevig plassen, maar de toilets in de Cathedral zijn al gesloten. Het is net een komedie als hij zonder dat iemand het merkt bij de muur van de omheining van zijn hoge nood afkomt.

De kerk gaat open. Op maandag blijkt het een Even Prayer te zijn. De liturgie is voor een niet- Engelse niet -Katholiek niet te volgen. Af en toe proberen we wat mee te prevelen. ‘Ik kniel niet hoor!’, zegt Wim nog. Dat ben ik ook al niet van plan. Dat telkens gaan zitten en gaan staan is al wat lastig om bij te houden. Dan gaan de drie geestelijken in hun kleurige gewaden weer terug. De voorste heeft een soort zilveren staf in zijn handen. De laatste in ’t zwart komt weer terug en gaat bij de uitgang staan en wenst ons heel vriendelijk een Good evening en God bless you toe, ieder apart. Door de steile straatjes gaan we terug naar de parkeergarage en 5 pond lichter weer naar Hett. Bij de Village Hall staat een groot zwart paard  aan een ketting te grazen.

1-8 We gaan weer een stuk van Engeland ontdekken waar we tot nu toe alleen doorgereden zijn op weg naar de Highlands, of weer terug: Northumbria.

In het grote boek ontdek ik bij Otterburn weer zo’n kleine camping. Dit keer bij het Resedale Riding Centre. Mr William( My name is Will) ontvangt ons als lid van de Nederlandse club heel gastvrij. We hebben tot nu toe nog nooit zo’n prachtig weids uitzicht gehad vanuit de caravan..Will wijst ons de waterkraan en het disposal point voor het chemisch toilet en that’s it! Ik ben benieuwd hoe lang het Wim zonder zijn shower uithoudt.

’s Avonds komt Will langs als hij z’n schapen voert. Hij wordt op de voet gevolgd door een geit. Hij doet ons een wandeling aan de hand die we van hieruit kunnen maken: ‘So about an hour’

Twee uur later zijn we weer terug. Daarna heeft Wim twee dagen mijn voeten gemasseerd met lavendel voetcrème. Alles hebben we gehad onderweg: afdalingen, heuvels, schapen, rammen, hengsten, bulls in field,. Die nacht slapen we als ossen.